Kas ir videi un cilvēkam draudzīgi produkti un kā viņus pamanīt veikalu plauktos? Bieži vien viss videi draudzīgais mums asociējas ar zaļo krāsu, tādēļ gadās, ka uz produktu iepakojuma dominē zaļas lapiņas un citi zaļi simboli, uzraksti “dabisks”, “naturāls” vai ”lauku”. Bet vai tiešām viss, kas ir zaļš ir videi draudzīgs?

Lai novērtētu, vai produkts ir videi un veselībai labāks, ir nepieciešams kritēriju kopums. Tādēļ no ražotājiem neatkarīgas organizācijas vai valsts iestādes kopā ar nozares ekspertiem ir izstrādājuši virkni prasību, kurām ir jāatbilst. Ja produkts atbilst noteiktām prasībām, tā ražotāji iegūst tiesības to marķēt ar attiecīgo ekomarķējumu.

Iegaumēt dažas biežāk sastopamās, uzticamās ekomarķējuma zīmes, kas patiešām apstiprina mazāku ietekmi uz vidi un cilvēka veselību, ir pa spēkam ikvienam no mums! Orientēties populārākajos un uzticamākajos ekomarķējumos Tev palīdzēs arī Ekomarķējumu zīmju gids. Visbeidzot, lai pārbaudītu savas zināšanas, izvēloties videi draudzīgākos produktus, aicinām izpildīt testu!