Jaunumi

24.10.2022.

Atzīmējot 25.oktobri – Pasaules ekomarķējumu dienu, Latvijā ir pieejama jauna mobilā lietotne “Ekomarķējumu gids”, lai patērētājiem atvieglotu videi draudzīgu preču izvēli. Ar lietotnes palīdzību ir iespējams noskaidrot, vai marķējuma zīme uz preces ir ekomarķējums. Interesējošo marķējumu var nofotografēt vai sameklēt datu bāzē. Mobilajā lietotnē ietverta datubāze ar biežāk sastopamajiem ekomarķējumiem, vides un sociāliem marķējumiem.

Pasaules ekomarķējumu dienā, vairākās valstīs īpaša uzmanība tiek pievērsta ekomarķējumam. Kas ir ekomarķējums? Tā ir zīme, kas apliecina, ka produkts visā dzīves ciklā, sākot no ražošanas līdz nokļūšanai atkritumos, ir saudzīgs apkārtējai videi. Ekomarķējuma zīmi piešķir no ražotāja neatkarīga organizācija izvērtējot produkta atbilstību  noteiktiem vides kritērijiem. Lietotne ir lielisks palīgs, lai atpazītu ekomarķējumu no citām, iespējams maldinošām,  “bio” un “eko” norādēm.

Mobilo lietotni “Ekomarķējumu gids” ir izstrādājusi biedrība “Ekodizaina kompetences centrs” Ziemeļvalstu Ministru padomes finansēta projekta “Zaļāka tirdzniecība un IT ilgtspējīgam patēriņam” ietvaros.  Lietotne ir pieejama bez maksas Android viedtālruņu lietotājiem, kā arī drīzumā būs pieejama Apple viedtālruņu lietotājiem.


Posted by

Markuss Ozols

Netika atrasti saistīti raksti.