Jaunumi

09.11.2023.

Ekodizaina kompetences centrs sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centruš.g. 10. un 11.novembrī organizē semināru ķīmisko vielu pārvaldībā.

Semināra programma ŠEIT.

Lai pārvaldītu riskus, kas ir saistīti ar ķīmisko vielu un maisījumu izmantošanu uzņēmumā, un izpildītu vides, darba un patērētāju aizsardzības likumu prasības, nepieciešamas zināšanas par ķīmisko vielu bīstamību, to identificēšanu, ietekmi uz vidi un veselību, informācijas plūsmu piegādes ķēdē, kā arī to, kādi ir risku pārvaldības pasākumi un kā tos ieviest. Ikvienam uzņēmumam, kas rīkojas ar ķimikālijām, ir jāzina, kā novērst ķimikāliju radīto kaitējumu.

Apmācību ietvaros iepazīstināsim arī ar Subselet programmu, tās lietošanu. SubSelect ir viegli lietojams IT rīks, kura mērķis ir sniegt atbalstu ķīmisko vielu un maisījumu ilgtspējības novērtēšanā. Rīku var izmantot ķīmisko vielu un maisījumu ražotāji, kā arī uzņēmumi, kuri izmanto ķīmiskās vielas, tostarp, maisījumu sastāvā, preču ražošanā vai pakalpojumu sniegšanā. Rīks piedāvā vienkāršu jautājumu loku ilgtspējības novērtēšanai: pieejamie resursi, to daudzums ķīmisko vielu pārvaldībā, un/vai ar to saistīto zināšanu trūkums, kā arī standarta atbildes tur, kur iztrūkst informācija. SubSelect ir Vācijas Vides aģentūras izstrādāta programma, kas pārtulkota latviešu valodā, un tās lietošana ir bez maksas.

Tiešsaistes seminārs būs pēdējais divu dienu seminārs, kas tiek organizēts projekta LIFE Fit for REACH ietvaros.

Lūgums, ievērojiet! Ir dalīta reģistrēšanās tiešsaistes semināram:

  1. Divu dienu tiešsaistes semināram 10., 11. novembrī ķīmisko vielu pārvaldībā & SUBSELECT programmas lietošanā, reģistrācija šeit (maksa 25,00 EUR)
  2. Tikai Subselect programmas lietošana 11.nov. plkst. 13:00, reģistrācija šeit. (bez maksas)

Dienu pirms tiešsaistes semināra nosūtīsim saiti, lai pievienotos tiešsaistei.

Saziņai e-pasts: dana.luse@ekodizains.org

Seminārs notiek ar projekta “LIFE/Fit for REACH” līdzfinansējumu. Vairāk informācijas par projektu: http://fitreach.eu/lv

Projektu “Baltijas pilotpasākumi bīstamo ķīmisko vielu emisiju samazināšanai, izmantojot aizvietošanu un resursu efektivitāti” (LIFE Fit for REACH, Projekta Nr. LIFE14 ENV/LV/000174) līdzfinansē Eiropas Savienības LIFE programma un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija.


Posted by

Markuss Ozols

Netika atrasti saistīti raksti.