Jaunumi

04.09.2021.

Uzsākot jauno mācību gadu piedāvājam skolotājiem spēli “Jogurta dzīves cikls”. Spēle palīdz skolēniem izprast, kas ir produkta dzīves cikls, kā arī sekmē sistēmisko domāšanu. Tā ļauj labāk iztēloties, cik daudz un dažādu resursu patērē produkta ražošana un kādu ietekmi uz vidi tā rada, veicinot skolēnos atbildīgāku attieksmi pret pārtiku, kā arī citiem produktiem un resursiem. Spēle paredzēta galvenokārt 7.-9 klašu skolēniem, to var izmantot stundās arī vidusskolēniem.

Spēles aplis sākas ar zāles un graudu audzēšanu. Spēles dalībnieks nolasa aprakstu vai pastāsta saviem vārdiem par attiecīgo jogurta dzīves cikla posmu un ietekmi uz vidi. Tālāk dalībnieks met spēles kauliņu, lai izlozētu jautājumu kartīti. Blakus esošais dalībnieks nolasa izlozēto jautājumu, uz kuru pirmais dalībnieks atbild. Pēc tam dalībnieki pārrunā, vai atbilde sakrīt ar atbildi kartītē. Svarīgi atcerēties, ka vides zinātne nav matemātika un atbildēm nav jāsakrīt vārds vārdā. Spēle turpinās nākamajā segmentā. Plašāks apraksts par spēli šeit – spēles apraksts.

Spēli uz laiku izmantošanai stundās (uz mēnesi) var saņemt Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā, iepriekš sazinoties ar Dainu Mežecku tel. 29394399. Uz jautājumiem par spēli, tās noteikumiem un izmantošanu mācību stundās Jums labprāt atbildēs Ekodizaina kompetences centra biedri – Ilze Neimane tel. 29392749 un Jana Simanovska tel. 29296999.


Posted by

Markuss Ozols

Netika atrasti saistīti raksti.