Jaunumi

25.06.2022.

Ikviens produkts, ko nopērkam, rada ietekmi uz vidi. Cik no mums, izvēloties preces veikalos, apsver ne vien to izskatu, cenu un funkcionalitāti, bet arī ietekmi uz vidi? Mēs visi gribam dzīvot labāk, bet izrādās, dubultojoties ienākumiem, mūsu radītās ogļskābās gāzes emisijas pieaug par 80 %. Pārtika, ko ēdam, apģērbs un mājoklis rada vairāk par pusi no visām nelabvēlīgajām ietekmēm uz vidi. Ja vēl pievienojam transportu – kopā tas ir vairāk kā trīs ceturtdaļas cilvēku radītās slodzes Zemes ekosistēmai. Cik gatavi esam mainīt savus patēriņa ieradumus, lai samazinātu patēriņa radīto slodzi videi?

Vairums no mums zina vismaz dažus paņēmienus, kā samazināt ietekmi uz vidi, bet – vai mēs tos izmantojam? Kāds ir “zaļais” patērētājs un kāda ir viņa motivācija? Kas viņam traucē ikdienā būt tik “zaļākam”?

Ja vēlaties uzzināt vairāk – par to zināšās un pārdomās ar jums dalīsies Jana Simanovska un Ilze Garda (Ekodizaina kompetences centrs).

Kad: 26. jūnijā, plkst. 18:00

Kur: homo ecos: telpās Ernestīnes ielā 12, Rīgā

Līdzi ņemam: kādu mazu našķi un, protams, jautājumus un interesi par Zaļo patērētāju!

Maza piebilde:priecāsimies arī par ziedojumu

Par mums:

  • Jana Simanovska, vides inženierzinātņu doktore, izstrādājusi Latvijā pirmo ekodizaina jautājumiem veltītu disertāciju, vides tēmām veltītu rakstu autore, lektore par vidi saudzējošu produktu izstrādi.
  • Ilze Garda ieguvusi maģistra grādu industriālajā ekoloģijā Norvēģijas Tehniskajā un dabas zinātņu universitātē, izstrādājusi maģistra darbu par vides produktu deklarācijām, lektore par vides deklarācijām un vides ekonomiku.
logo

Posted by

Markuss Ozols

Netika atrasti saistīti raksti.