16. novembrī Talllinas radošajā centrā tikās pilsētu vadošie pārstāvji no Baltijas jūras reģiona, lai dalītos ar pieredzi un diskutētu par izaicinājumiem pārejot uz ilgtspējīgu pārvaldību.

Stokholma, Helsinki, kā arī Smiltene dalījās ar piemēriem, kā dažādos līmeņos ir ticis īstenots zaļais publiskais iepirkums. Bērnudārzs ar ekomarķējumu Helsinkos, vides kritēriju vadlīniju piemērošana Hamburgā kopš 2016.gada, rīcības plāns vienreizējo plastmasas iztrādājumu samazināšanā Vesterosā(Västerås), Zviedrijā.

Arī Latvijas pilsētas dalījās ar savu pieredzi – viena no Latvijā vadošajām zaļā publiskā iepirkuma īstenotājām – Smiltene, savukārt par pašvaldības bīstamo vielu samazināšanas rīcības plānu stāstīja Rīga.

Lietuva dalījās ar pieredzi, kā izdodas īstenot ambiciozo mērķi – Zaļā publiskā iepirkuma noteikšanu par obligātu visā Lietuvā.

Konferences otrajā daļā prezentēja pieredzi no iepirkumu monitoringa, kā arī ekomarķējumu izmantošanas iespējas zaļajā puibliskajā iepirkumā.

Konferences ierakstu noklausies ŠEIT

Šogad Tallina ir Eiropas Zaļā galvaspilsēta un Tallinas pilsēta demonstrē risinājumus ilgtspējības pārvaldībā un ekoinovācijās.